Hosting Wordpress Joomla Drupal, fora internetowe i inne CMS

Jeśli trafiłeś do tego działu pomocy, oznacza to że poszukujesz informacji o systemach CMS. Przygotowaliśmy ten dział dedykując go przede wszystkim dwóm najpopularniejszym CMS-om w Polsce: Wordpress i Joomla

 

CMS - System Zarządzania Treścią

Platforma programowa ułatwiająca zarządzanie stronami internetowymi, oddając szereg narzędzi (m.in. wizualny edytor tekstu, moduły galerii itp) do szybkiej aktualizacji treści i rozbudowy strony przy użyciu prostych w obsłudze interfejsów użytkownika bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej.

Co to są systemy CMS i dlaczego o tym piszemy ?


hosting joomla Platformy CMS jakimi są WP, J i Drupal posiadają obecnie najliczniejsze grono użytkowników na całym świecie. Są wysoko oceniane za ich łatwość instalacji, duże możliwości konfiguracji, przyjazny intefrejs, a przede wszystkim olbrzymią ilość zarówno darmowych jak i płatnych dodatków - w tym gotowych szablonów.
A przy tym udostępniają dobrze przygotowaną dokumentację wraz z dużą ilością poradników i kursów online. I to stanowi o ich ogromnej sile przebicia i popularności.

Nie będziemy polemizować nad tym, który CMS jest najlepszy i dlaczego, bowiem nie wystarczy nam miejsca na to w dziale pomocy. Po prostu lubimy wszystkie, każdy na swój sposób. Ograniczymy się natomiast do skrótowego przedstawienia możliwości wszystkich aplikacji i określeniu, który system będzie najtrafniejszym wyborem według naszych doświadczeń.

Nasz cel to przede wszystkim dostarczanie usług hostingowych w taki sposób, aby każdy fan dowolnego CMS-a miał zapewnione bezproblemowo działające środowisko pod swoją stronę www , blog, bądź większy serwis internetowy, oparty na technologiach stosowanych w naszych klastrach serwerowych (apache/php/mysql i IIS/asp/mssql).
Dlatego okresowo testujemy nowe wersje (milowe) tych aplikacji, aby w przypadku znaczących zmian technologicznych móc dostosować nasz hosting dla joomla / wordpress zapewniając sprawną instalację tychże CMS-ów oraz stabilne działanie.

Uwaga: ten dział pomocy jest wciąż trakcie opracowywania. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie instalacji i działania ww. aplikacji, prosimy o kontakt z naszą pomocą techniczną.

Jakie wersje CMS Wordpress, Joomla i Drupal obsługuje poprawnie webserwer?

Przetestowane przez nas i stabilnie działające wersje ww. CMS-ów to:

 • Joomla 3.3.6 / 2.5.27 / 1.5.26 [ nie zalecana ]
 • Wordpress 4.0 / 3.9.2 i wszystkie wcześniejsze wersje
 • Drupal 7.32 / 6.33 i wersje wcześniejsze
Czy najnowsze wersje Joomla / Wordpress / Drupal będą działać na Waszym hostingu ?

Staramy się testować nowo wydawane, stabilne wersje najpopularniejszych CMS-ów wśród polskich użytkowników. Niestety, nie możemy zagwarantować 100% stabilnie działających wersji beta oraz tzw. nightly build.

Jeśli rozważasz założenie u nas konta, a nie jesteś pewien czy dana wersja CMS-a będzie działać bezproblemowo nie zapominaj, że konto możesz testować bezpłatnie przez 14dni od momentu założenia.
Gdyby wystąpiły problemy podczas instalacji jednego z ww. systemów zarządzania treścią, skontaktuj się z nami w tym czasie, a przyglądniemy się błędom i spróbujemy znaleźć rozwiązanie.

Czy wasze serwery obsługują również inne aplikacje CMS ?

Jeśli CMS którego używasz nie jest stworzony przy użyciu kosmicznych technologii, ani nie jest
tworem szalonego programisty, szansa na to, że aplikacja będzie działać na jednej z naszych platform serwerowych (linux lub windows) wynosi co najmniej 99% - w zależności od jej minimalnych wymagań.

Sprawdzone przez nas dotychczas systemy zarządzania treścią obejmują następujące aplikacje:

CMS na platformę LINUX (podstawowe wymagania: PHP 5.x, baza danych MySQL, mod_rewrite)

 • CMS Made Simple (CMSMS)
 • Contao
 • Cotonti
 • Datalife Engine
 • Get-Simple (nie wymaga bazy danych)
 • gpEasy (nie wymaga bazy danych)
 • JCore
 • ModX
 • PivotX
 • Pyrocms
 • Quick.Cms
 • Redaxscript
 • SilverStripe
 • Symphony CMS
 • Textpattern
 • Typo3
 • XPressEngine

CMS na platformę WINDOWS (minimalne wymagania: .NET 4, MSSQL 2008 Express, IIS7)

 • Umbraco CMS 6.x , 4.7.x (polecane: our.umbraco.org/download)
 • Orchard CMS 1.7 (orchardproject.net)
 • Kentico CMS ( free edition wymaga licencji: kentico.com/Download-Demo/Free-CMS-for-ASP-NET )
Czy udostępniacie automatyczny instalator aplikacji ?

Tak, większość wymienionych w tym dziale aplikacji (w tym Wordpressa, Joomla i Drupala) możesz zainstalować jednym kliknięciem myszy, pomijając żmudne przesyłanie setek plików, zakładanie baz danych i konfigurowanie wszystkiego w trakcie instalacji.

Dodatkowo jest dostępnych wiele innych skryptów, pośród których zainteresowaniem cieszą się galerie zdjęć i systemy ankiet. Pełną listę aplikacji automatycznego instalatora można znaleźć » tutaj «

Jakiej aplikacji użyć jeśli chciałbym założyć internetowe forum dyskusyjne ?

Sprawdziliśmy działanie kilku popularnych skryptów forów internetowych. Biorąc pod uwagę parametry takie jak szybkość działania i stosunkowo proste zarządzanie, proponujemy zapoznać się z możliwościami poniższych, niekomercyjnych aplikacji:

 • MyBB.com (polska społeczność: mybboard.pl)
 • VanillaForums.org (polska społeczność: vanillaforums.pl)
 • Simple Machines Forum (SMF) - simplemachines.org

Komercyjne skrypty, z rozbudowaną strukturą zarządzania i sporą ilością dodatków:

 • IP.Board (IPB) - invisionpower.com
 • vBulletin.com

Ze względu na często wykrywane luki w zabezpieczeniach, brak wsparcia i aktualizacji
oraz ogólną „ociężałość” skryptu nie polecamy tworzenia społeczności w oparciu o skrypt phpBB modified by Przemo

Uwaga: w powyższych skryptach zalecamy włączenie wbudowanych systemów cache ze względu na sporą „zasobożerność” tych aplikacji.

Jaki CMS możecie polecić do prowadzenia bloga ?

Wymieniony już wcześniej bohater, nadaje się idealnie do prowadzenia bloga dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Wordpress - tworzony od podstaw jako blogowy CMS - posiada ogromną ilość darmowych i komercyjnych szablonów oraz wtyczek, rozszerzających i tak bogatą ilość funkcji. Łatwo dostępna dokumentacja, mnogość tutoriali i opisów pozwala w dość szybki sposób poznać wszystkie możliwości tej platformy i skonfigurować ją do swoich potrzeb.

WP to jednak nie jedyna platforma blogowa. Tworzona od lat, zdążyła już urosnąć do sporych rozmiarów, a stopień zaawansowania wymaga od użytkownika znajomości podstawowych zagadnień, w tym instalacji samej aplikacji, rozszerzeń czy szablonów. Dlatego użytkownikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z blogowaniem, przenoszą się z serwisów oferujących zakładanie i utrzymanie blogów czy minimalistów, polecamy dwie lekkie, szybkie, darmowe i dedykowane wyłącznie do prowadzenia bloga aplikacje : Nibbleblog oraz Chyrp (czyt. Czirp). Każda z nich udostępnia wersję demonstracyjną na swojej stronie, umożliwiając sprawdzenie działania, istniejących funkcji i wyglądu domyślnego szablonu.

Dodany niedawno do kont hostingowych kreator stron Microweber posiada również moduł blogowy.

Czy mogę liczyć na waszą pomoc w instalacji jednego z CMS-ów, o którym piszecie?

Oczywiście, od tego jest przecież nasza pomoc techniczna !

Warunek jest jeden: aplikacja nie może wymagać uprzedniej kompilacji źródeł w określonych środowiskach programistycznych, co ma niestety miejsce w coraz większej ilości oprogramowania na platformę windows ASP.NET

W przeciwnym wypadku wystarczy, że zgłosisz naszym administratorom w e-mailu taką prośbę. Pamiętaj aby podać jaką aplikację chcesz abyśmy zainstalowali dla Ciebie na Twoim koncie, podstawowe dane (login, tymczasowe hasło oraz e-mail), które posłużą do utworzenia konta administratora
oraz pod jakim adresem www ma być dostępna.

Gdyby wymagane były dodatkowe dane, użyjemy standardowych informacji, a po zakończeniu wyślemy do Ciebie wszystkie dane potrzebne do zarządzania.

Chciałbym założyć sklep internetowy. Jakie aplikacje e-commerce polecacie?

Zapraszamy do odwiedzenia działu pomocy dot. internetowych sklepów e-commerce, w którym podajemy przydatne informacje o aplikacjach wspierających działalność handlową w sieci (e-sklepy).

Czy oferujecie wsparcie dla aplikacji obsługujących moją stronę www / e-sklep ?

Zakres wsparcia jakiego jesteśmy w stanie udzielić dotyczy poprawnego procesu instalacji aplikacji CMS bądź E-commerce i jej późniejszego, stabilnego działania na naszych serwerach. Nie możemy zagwarantować, że z reguły bezpłatne dodatki do aplikacji tworzone przez osoby/firmy trzecie nie będą wywoływały błędów.

Wszelkie pytania dotyczące konfiguracji aplikacji, tworzenia szablonów czy rozszerzeń należy kierować do jej producenta.