Automatyczna instalacja Wordpress

Jednym ze sposobów na instalację systemu CMS Wordpress na naszym hostingu jest użycie aplikacji Instalatron dostępnej z panelu zarządzania kontem dla Klientów usługi hosting Linux. w skrótowy sposób przedstawimy kolejne ekrany i czynności potrzebne do poprawnej instalacji Wordpressa.

Po zalogowaniu się do panelu zarządzania kontem (https://webserwer.pl/login.php), wybieramy w menu po lewej stronie (jak na ekranie poniżej) opcję Instalator:

panel Klienta - wybór aplikacji Instalatron 

Po wybraniu Instalatora, panel wyświetli nam ekran wyboru aplikacji do zainstalowania w hostingu - jak łatwo się domyślić wybieramy instalację CMS Wordpress:

tak wygląda ekran wyboru aplikacji w programie Instalatron 

Po wybraniu ikony Wordpressa Instalatron wyświetli nam opis aplikacji oraz przycisk umożliwiający rozpoczęcie procesu instalacji:

kolejny ekran z instalatrona

Teraz czas na podanie bardziej szczegółowych danych dotyczących instalacji CMS Wordpress w hostingu webserwer.pl:
Jeśli do konta jest przypisane więcej domen to można wybrać pod którą z nich nasz Wordpress będzie widoczny w sieci - w wypadku nowego konta zawsze dostępna jest przynajmniej jedna domena, dodawana automatycznie przy tworzeniu konta. Jej adres to http://nazw_naszego_konta.webserwer.pl. Wybieramy więc odpowiednią domenę, wybieramy sobie login administratora CMS Wordpress oraz hasło dla niego (zwracajmy uwagę aby hasło nie było łatwe do odgadnięcia - znane systemy jak Wordpress, Joomla są chętnie atakowane, szczególnie przez początkujących "hackerów")

ekran instalacji - meny wyboru użytkownika i hasła

kończenie konfiguracji i start instalacji

Po ustaleniu swojego loginu i hasła przewijamy ekran na sam dół i klikamy "Zainstaluj". Teraz czas na kawę, ewentualnie chwilę wytchnienia od monitora.

Zakończenie procesu instalacji przywita nas ekranem z którego możemy zobaczyć naszego CMS-a w sieci lub zalogować się do jego panelu administracyjnego.

ekran kończący instalację systemu CMS

I możemy się już cieszyć naszą aplikacją w sieci. 

UWAGA dla "starych" Klientów: Konta zakładane dawno temu domyślnie nie obsługują PHP w wersji 5.4 - w takim wypadku w katalogu na który wskazuje nasza domena nalezy utworzyć plik .htaccess z nastepująca zawartością:
AddHandler php54-fastcgi .php
To umożliwi uruchomienie instalacji Wordpressa czy innych aplikacji wymagających PHP w wersji 5.4.

Miłego Wordpressowania a w razie problemów prosimy oczywiście o kontakt - postaramy się pomóc