Jak zarejestrować konto hostingowe i poprawnie skonfigurować

Ogólne zagadnienia wirtualnego hostingu współdzielonego

Co to jest hosting www i za co tak naprawdę płacisz ?

Web Hosting sam w sobie jest usługą udostępniania zasobów serwerowych. Tym samym hostingodawca zobowiązuje się do utrzymania stałego dostępu do danych składowanych przez klientów, pośród których znajdują się pliki stron internetowych, bazy danych (składujące treści udostępniane na stronach www), czy konta e-mail w ramach usług poczty elektronicznej, wraz z obsługą domen internetowych.

Końcową cenę usług hostingowych kształtuje wiele czynników, których większą część stanowią koszta infrastruktury sprzętowo-sieciowej wraz z zapleczem do składowania kopii zapasowych i serwerów rezerwowych, ceny łącz dostępowych, pobieranego prądu, systemy chłodzenia i zabezpieczeń (w tym zasilanie awaryjne), licencji wykorzystywanego oprogramowania i platform serwerowych.

Kończąc - co zrozumiałe - na administracji wszystkimi zasobami wraz ze świadczeniem pomocy technicznej

Wszelkie informacje dotyczące polityki świadczonych przez nas usług, celów i priorytetów oraz informacje o sprzęcie serwerowym i wykorzystywanych technologiach udostępniamy na naszej stronie www.

Jak przebiega proces aktywacji konta hostingowego i jak długo trwa ?

Aktywacja konta jest procesem w pełni automatycznym i odbywa się po zatwierdzeniu wszystkich danych wprowadzanych podczas rejestracji. Twoje konto jest aktywowane dosłownie w ciągu kilkunastu sekund. Należy jednak pamiętać o tym, że część usług zacznie funkcjonować dopiero po kilku minutach, co jest związane z tworzeniem i propagacją adresów dostępowych do konta w domenie *.webserwer.pl, założeniem domyślnych skrzynek pocztowych, tworzeniem struktury katalogów pod składowanie plików itd.

Zakończenie procesu rejestracji wieńczy wysyłka wiadomości e-mail zawierającej wszystkie informacje konfiguracyjne dot. założonego konta wraz z danymi dostępowymi do zarządzania i adresami na które należy się łączyć.

Wszystkie hasła służące do zarządzania utworzonym kontem oraz usługami powiązanymi zostaną wygenerowane automatycznie i wysłane w emailu aktywacyjnym.
Podanie błędnego lub nie istniejącego adresu e-mail uniemożliwi dostęp do zarządzania usługami
oraz możliwość automatycznego odzyskania głównego hasła dostępowego.

Jak założyć konto hostingowe i czy mogę je testować za darmo?

Wybierz interesujący Cię pakiet i kliknij „Załóż konto”. Przeczytaj dokładnie i zaakceptuj regulamin. Przejdź 4 proste kroki rejestracji, podając dane zgodne z prawdą oraz zaznacz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, po czym kliknij: „Tak, zamawiam”.
Założone konto posiada pełną funkcjonalność zgodną z wybranym pakietem i jest gotowe do pracy w przeciągu kilku minut od momentu jego założenia. Zarządzanie założonym kontem z poziomu panelu administracyjnego jest możliwe dzięki danym [ użytkownik / hasło ] wysyłanym na podany podczas rejestracji adres e-mail.

Konto można testować za darmo bez żadnych ograniczeń i zobowiązań przez 14 dni od daty założenia.
Po tym terminie jeśli nie zostanie dokonana opłata za „fakturę proforma” konto zostanie zablokowane.

Jakie są czasy odpowiedzi Waszych serwerów ?

Błyskawiczne ! ;)
Jednoznaczna odpowiedź nie jest możliwa, gdyż ilość czynników wpływających na czasy odpowiedzi (response time) jest mnoga. Główne czynniki warunkujące tę wartość to odległość odwiedzającego od naszego DC, rodzaj, jakość i dostawca łączy internetowych abonenta oraz trasa, którą muszą pokonać pakiety - a ta bywa często zaskakująco długa. Obciążenie serwerów w danym momencie ma na to również niebagatelny wpływ.

Czasy najlepiej mierzyć samemu wykorzystując do tego udostępnianą w praktycznie każdym systemie operacyjnym komendę: PING webserwer.pl z poziomu linii komend lub konsoli, bądź przy użyciu narzędzi firm trzecich. Proponujemy sprawdzone narzędzie dostarczane przez serwerstatus.pl: ping.serwerstatus.pl pokazujące czas odpowiedzi z różnych lokalizacji, nie tylko polskich.

Można również sprawdzić całą trasę - a tym samym ilość skoków pomiędzy aktywnymi urządzeniami sieciowymi - jaką pokonuje pakiet pomiędzy hostem źródłowym (Twoja lokalizacja), a docelowym (lokalizacja naszych serwerów) poleceniem: tracert -d webserwer.pl

Czasy odpowiedzi z lokalizacji znajdujących się na drugiej półkuli globu (USA / Chiny) mogą osiągać wysokie wartości. Z założenia nie powinny przekraczać 350ms.

Kłopoty z serwerem ?

Na pewno wielokrotnie zdarzało Ci się, że nie miałeś możliwości połączyć się ze swoim kontem dlatego w niniejszym artykule postaramy się omówić najczęściej występujące problemy.
Często siedzisz przed komputerem i okazuje się, że Twoja witryna nie działa lub nie możesz odebrać poczty ponieważ program pocztowy uparcie twierdzi, że "nie może połączyć się z serwerem" ogarnia Cię wtedy złość i szybko chwytasz za telefon aby zadzwonić do nas z pytaniem "co się dzieje i dlaczego serwer nie działa?". Prosimy Cię jednak aby wcześniej sprawdził kilka punktów w celu potwierdzenia swoich spostrzeżeń.

Sprawdż czy faktycznie jesteś połączony z internetem - często zdarza się, że dzwonią do nas użytkownicy, którzy próbują połączyć się ze stroną nie będąc połączenie z internetem. Możesz to zrobić na kilka sposobów, ale najłatwiej będzie otworzyć przeglądarkę i wpisać adres strony, która ma możliwie wysoką dostępność np.: www.google.com. Jeżeli uda Cię się wejść na stronę to odśwież ją trzymając przyciśnięty przycisk CTRL na klawiaturze. Umożliwi to odćwieżenie zawartości cache Twojej przeglądarki i tym samym pobranie strony.
Uruchom wiersz poleceń (START -> Uruchom -> wpisz w linii cmd) i wpisz ping nazwa_twojej_strony.pl. Jeżeli otrzymasz wynik w postaci:

Badanie www.webserwer.pl [46.29.22.162] z użyciem 32 bajtów danych:
Odpowiedż z 46.29.22.162: bajtów=32 czas=18ms TTL=122

Oznacza to, że serwer jest dostępny. Jeżeli odpowiedż będzie brzmiała:

Badanie www.webserwer.pl [46.29.22.162] z użyciem 32 bajtów danych:
Upłynął limit czasu żądania.

Oznacza to, że serwer nie jest dostępny
Uruchom wiersz poleceń (START -> Uruchom -> wpisz w linii cmd) i wpisz tracert http://www.nazwa_twojej_strony.pl/. Jeżeli otrzymasz wynik w postaci:

Trasa śledzenia do webserwer.pl [46.29.22.162]
przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

1 <1 ms <1 ms <1 ms  netiabox.pl [192.168.1.254]
2   8 ms   8 ms   7 ms  Jaworzno-bras3.inetia.pl [195.114.190.156]
3   9 ms   8 ms   7 ms  JawoH001RT09-WarsH002RT22.inetia.pl [83.238.250.54]
4   16 ms 15 ms 15 ms   JawoH001RT09-WarsH002RT22.inetia.pl [83.238.251.46]
5   17 ms 14 ms 16 ms   WarsH002RT22-WarsB010RT06.inetia.pl [83.238.250.176]
6   13 ms 15 ms 13 ms   do-netia.atman.pl [194.153.134.237]
7   14 ms 13 ms 13 ms   212.91.0.36
8   17 ms 17 ms 16 ms   91.212.9.26
9   17 ms 17 ms 16 ms   n16h14.rev.sprintdatacenter.pl [46.29.16.14]
10 17 ms 16 ms 17 ms   www7.linux.webserwer.pl [46.29.22.162]

Śledzenie zakończone.

Jeżeli trasa zostanie przerwana czasy odpwiedzi zostaną oznaczone *. Będzie to dowód na brak dostępności sieci w danym punkcie nie oznacza to jednak awarii po stronie naszych serwerów lub węzła sieciwego, chyba że będzie to dotyczyło ostatniego punktu.

Włączenie IONCube Loader w PHP

Oprogramowanie IONCube Loader umożliwia obsługę (odkodowanie w czasie rzeczywistym) plików zakodowanych przy użyciu IONCube Encoder, chroniących komercyjne oprogramowanie stworzone w języku PHP.

Na naszych serwerach możliwa jest obsługa bibliotek IONCube. W celu uruchomienia tej funkcji należy skontaktować się z obsługą techniczną webserwer.pl


Informacje o wirtualnym hostingu windows

Czy udostępniacie usługi sharepoint w hostingu windows ?

Niestety, w naszej ofercie wirtualnego hostingu windows nie udostępniamy usług Sharepoint Server.

Czy udostępniacie instalację aplikacji poprzez WebDeploy ?

Narzędzie Web Deployment nie jest uruchomione na naszych serwerach wirtualnych.

Rozwiązaniem jest deploy na lokalny dysk i umieszczenie zawartości folderu na serwerze przy pomocy klienta FTP, w odpowiednim katalogu wirtualnego hosta.

Zmiana wersji środowiska ASP.NET

Aplikacje instalowane na kontach hostingowych platformy windows mają możliwość działania w środowisku ASP / ASP.NET w wersjach:

  • 4.5.1
  • 4.5
  • 4.0
  • 3.5
  • 2.0
  • 1.1

Każde nowo założone konto posiada domyślnie uruchomioną wersję ASP.NET 4.0
W przypadku chęci zmiany wersji .NET Framework dla konta na wyższą lub niższą niezbędny jest kontakt z naszą pomocą techniczną.

Pamiętaj, że zmiana wersji frameworka obejmie wszystkie webaplikacje umieszczone na serwerze, co w przypadku aplikacji programowanych dla starszych wersji .NET może uniemożliwić ich prawidłowe działanie.

Jak zobaczyć błędy na stronie - hosting Windows

Szczegółowość błędów definiuje wartość httpErrors  w sekcji system.webServer

np. takie ustawienie jest domyślne (błędy szczegółowe wyświetlane tylko lokalnie) - jest domyślne, czyli może być nie widać tego ustawienia w web.config`u
<configuration>
   <system.webServer>
      <httpErrors errorMode="DetailedLocalOnly" />
   </system.webServer>
</configuration>

możliwe inne wartości:
- wyświetlanie błędów szczegółowych
   <httpErrors errorMode="Detailed" />

- własne strony błędów
   <httpErrors errorMode="Custom">
      <remove statusCode="404" subStatusCode="-1" />
      <error statusCode="404" prefixLanguageFilePath="" path="/ErrorPages/404.aspx" responseMode="ExecuteURL" />
   </httpErrors> 


Pozostałe zagadnienia

Czy w waszej ofercie znajdują się serwery gier ?

Koncentrujemy się głównie na usługach utrzymywania dostępu do danych i elektronicznej poczty e-mail dla firm. Serwery Gier — choć lubimy w wolnym czasie pofragować — nie są naszym polem działania, wymagającym dobrej i aktualnej znajomości rynku gier online oraz stosowanych na tym polu rozwiązań sprzętowo-programowych.

Czy oferujecie serwery głosowe TeamSpeak / Ventrillo / Mumble ?

Choć nie oferujemy usług serwerów głosowych na zasadzie opłat per slot, nic nie stoi na przeszkodzie instalacji własnego serwera głosowego TeamSpeak3, Ventrillo lub Mumble na serwerach VPS dostępnych w naszej ofercie.