cloud hostinghelpdesk hostozaur sie pomaga

Czyżbyś znalazł najlepszy i najtańszy hosting z kreatorem stron www,instalatorem aplikacji i firmową pocztą email 📩? To wszystko już za 49zł/rok

Jeśli trafiłeś do tego działu pomocy, oznacza to że poszukujesz informacji o systemach CMS. Przygotowaliśmy ten dział dedykując go przede wszystkim dwóm najpopularniejszym CMS-om w Polsce: Wordpress i Joomla

 

CMS - System Zarządzania Treścią

Platforma programowa ułatwiająca zarządzanie stronami internetowymi, oddając szereg narzędzi (m.in. wizualny edytor tekstu, moduły galerii itp) do szybkiej aktualizacji treści i rozbudowy strony przy użyciu prostych w obsłudze interfejsów użytkownika bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej.

Co to są systemy CMS i dlaczego o tym piszemy ?


hosting joomla Platformy CMS jakimi są WP, J i Drupal posiadają obecnie najliczniejsze grono użytkowników na całym świecie. Są wysoko oceniane za ich łatwość instalacji, duże możliwości konfiguracji, przyjazny intefrejs, a przede wszystkim olbrzymią ilość zarówno darmowych jak i płatnych dodatków - w tym gotowych szablonów.
A przy tym udostępniają dobrze przygotowaną dokumentację wraz z dużą ilością poradników i kursów online. I to stanowi o ich ogromnej sile przebicia i popularności.

Nie będziemy polemizować nad tym, który CMS jest najlepszy i dlaczego, bowiem nie wystarczy nam miejsca na to w dziale pomocy. Po prostu lubimy wszystkie, każdy na swój sposób. Ograniczymy się natomiast do skrótowego przedstawienia możliwości wszystkich aplikacji i określeniu, który system będzie najtrafniejszym wyborem według naszych doświadczeń.

Nasz cel to przede wszystkim dostarczanie usług hostingowych w taki sposób, aby każdy fan dowolnego CMS-a miał zapewnione bezproblemowo działające środowisko pod swoją stronę www , blog, bądź większy serwis internetowy, oparty na technologiach stosowanych w naszych klastrach serwerowych (apache/php/mysql i IIS/asp/mssql).
Dlatego okresowo testujemy nowe wersje (milowe) tych aplikacji, aby w przypadku znaczących zmian technologicznych móc dostosować nasz hosting dla joomla / wordpress zapewniając sprawną instalację tychże CMS-ów oraz stabilne działanie.

Uwaga: ten dział pomocy jest wciąż trakcie opracowywania. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie instalacji i działania ww. aplikacji, prosimy o kontakt z naszą pomocą techniczną.

Jakie wersje CMS Wordpress, Joomla i Drupal obsługuje poprawnie webserwer?

Przetestowane przez nas i stabilnie działające wersje ww. CMS-ów to:

 • Joomla 3.3.6 / 2.5.27 / 1.5.26 [ nie zalecana ]
 • Wordpress 4.0 / 3.9.2 i wszystkie wcześniejsze wersje
 • Drupal 7.32 / 6.33 i wersje wcześniejsze
Czy najnowsze wersje Joomla / Wordpress / Drupal będą działać na Waszym hostingu ?

Staramy się testować nowo wydawane, stabilne wersje najpopularniejszych CMS-ów wśród polskich użytkowników. Niestety, nie możemy zagwarantować 100% stabilnie działających wersji beta oraz tzw. nightly build.

Jeśli rozważasz założenie u nas konta, a nie jesteś pewien czy dana wersja CMS-a będzie działać bezproblemowo nie zapominaj, że konto możesz testować bezpłatnie przez 14dni od momentu założenia.
Gdyby wystąpiły problemy podczas instalacji jednego z ww. systemów zarządzania treścią, skontaktuj się z nami w tym czasie, a przyglądniemy się błędom i spróbujemy znaleźć rozwiązanie.

Czy wasze serwery obsługują również inne aplikacje CMS ?

Jeśli CMS którego używasz nie jest stworzony przy użyciu kosmicznych technologii, ani nie jest
tworem szalonego programisty, szansa na to, że aplikacja będzie działać na jednej z naszych platform serwerowych (linux lub windows) wynosi co najmniej 99% - w zależności od jej minimalnych wymagań.

Sprawdzone przez nas dotychczas systemy zarządzania treścią obejmują następujące aplikacje:

CMS na platformę LINUX (podstawowe wymagania: PHP 5.x, baza danych MySQL, mod_rewrite)

 • CMS Made Simple (CMSMS)
 • Contao
 • Cotonti
 • Datalife Engine
 • Get-Simple (nie wymaga bazy danych)
 • gpEasy (nie wymaga bazy danych)
 • JCore
 • ModX
 • PivotX
 • Pyrocms
 • Quick.Cms
 • Redaxscript
 • SilverStripe
 • Symphony CMS
 • Textpattern
 • Typo3
 • XPressEngine

CMS na platformę WINDOWS (minimalne wymagania: .NET 4, MSSQL 2008 Express, IIS7)

 • Umbraco CMS 6.x , 4.7.x (polecane: our.umbraco.org/download)
 • Orchard CMS 1.7 (orchardproject.net)
 • Kentico CMS ( free edition wymaga licencji: kentico.com/Download-Demo/Free-CMS-for-ASP-NET )
Czy udostępniacie automatyczny instalator aplikacji ?

Tak, większość wymienionych w tym dziale aplikacji (w tym Wordpressa, Joomla i Drupala) możesz zainstalować jednym kliknięciem myszy, pomijając żmudne przesyłanie setek plików, zakładanie baz danych i konfigurowanie wszystkiego w trakcie instalacji.

Dodatkowo jest dostępnych wiele innych skryptów, pośród których zainteresowaniem cieszą się galerie zdjęć i systemy ankiet. Pełną listę aplikacji automatycznego instalatora można znaleźć » tutaj «

Jakiej aplikacji użyć jeśli chciałbym założyć internetowe forum dyskusyjne ?

Sprawdziliśmy działanie kilku popularnych skryptów forów internetowych. Biorąc pod uwagę parametry takie jak szybkość działania i stosunkowo proste zarządzanie, proponujemy zapoznać się z możliwościami poniższych, niekomercyjnych aplikacji:

 • MyBB.com (polska społeczność: mybboard.pl)
 • VanillaForums.org (polska społeczność: vanillaforums.pl)
 • Simple Machines Forum (SMF) - simplemachines.org

Komercyjne skrypty, z rozbudowaną strukturą zarządzania i sporą ilością dodatków:

 • IP.Board (IPB) - invisionpower.com
 • vBulletin.com

Ze względu na często wykrywane luki w zabezpieczeniach, brak wsparcia i aktualizacji
oraz ogólną „ociężałość” skryptu nie polecamy tworzenia społeczności w oparciu o skrypt phpBB modified by Przemo

Uwaga: w powyższych skryptach zalecamy włączenie wbudowanych systemów cache ze względu na sporą „zasobożerność” tych aplikacji.

Jaki CMS możecie polecić do prowadzenia bloga ?

Wymieniony już wcześniej bohater, nadaje się idealnie do prowadzenia bloga dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Wordpress - tworzony od podstaw jako blogowy CMS - posiada ogromną ilość darmowych i komercyjnych szablonów oraz wtyczek, rozszerzających i tak bogatą ilość funkcji. Łatwo dostępna dokumentacja, mnogość tutoriali i opisów pozwala w dość szybki sposób poznać wszystkie możliwości tej platformy i skonfigurować ją do swoich potrzeb.

WP to jednak nie jedyna platforma blogowa. Tworzona od lat, zdążyła już urosnąć do sporych rozmiarów, a stopień zaawansowania wymaga od użytkownika znajomości podstawowych zagadnień, w tym instalacji samej aplikacji, rozszerzeń czy szablonów. Dlatego użytkownikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z blogowaniem, przenoszą się z serwisów oferujących zakładanie i utrzymanie blogów czy minimalistów, polecamy dwie lekkie, szybkie, darmowe i dedykowane wyłącznie do prowadzenia bloga aplikacje : Nibbleblog oraz Chyrp (czyt. Czirp). Każda z nich udostępnia wersję demonstracyjną na swojej stronie, umożliwiając sprawdzenie działania, istniejących funkcji i wyglądu domyślnego szablonu.

Dodany niedawno do kont hostingowych kreator stron Microweber posiada również moduł blogowy.

Czy mogę liczyć na waszą pomoc w instalacji jednego z CMS-ów, o którym piszecie?

Oczywiście, od tego jest przecież nasza pomoc techniczna !

Warunek jest jeden: aplikacja nie może wymagać uprzedniej kompilacji źródeł w określonych środowiskach programistycznych, co ma niestety miejsce w coraz większej ilości oprogramowania na platformę windows ASP.NET

W przeciwnym wypadku wystarczy, że zgłosisz naszym administratorom w e-mailu taką prośbę. Pamiętaj aby podać jaką aplikację chcesz abyśmy zainstalowali dla Ciebie na Twoim koncie, podstawowe dane (login, tymczasowe hasło oraz e-mail), które posłużą do utworzenia konta administratora
oraz pod jakim adresem www ma być dostępna.

Gdyby wymagane były dodatkowe dane, użyjemy standardowych informacji, a po zakończeniu wyślemy do Ciebie wszystkie dane potrzebne do zarządzania.

Chciałbym założyć sklep internetowy. Jakie aplikacje e-commerce polecacie?

Zapraszamy do odwiedzenia działu pomocy dot. internetowych sklepów e-commerce, w którym podajemy przydatne informacje o aplikacjach wspierających działalność handlową w sieci (e-sklepy).

Czy oferujecie wsparcie dla aplikacji obsługujących moją stronę www / e-sklep ?

Zakres wsparcia jakiego jesteśmy w stanie udzielić dotyczy poprawnego procesu instalacji aplikacji CMS bądź E-commerce i jej późniejszego, stabilnego działania na naszych serwerach. Nie możemy zagwarantować, że z reguły bezpłatne dodatki do aplikacji tworzone przez osoby/firmy trzecie nie będą wywoływały błędów.

Wszelkie pytania dotyczące konfiguracji aplikacji, tworzenia szablonów czy rozszerzeń należy kierować do jej producenta.

Sprawdź dostępność domeny

 • .pl - 20zł
 • .com.pl .net.pl .org.pl - 15zł
 • .com .net .org - 35zł
 • .eu - 30zł
 • regionalne np. waw.pl - 8zł
tani hosting www

tani hosting
hosting stron internetowych

Najtańszy sposób zaznaczenia swojej obecności w Sieci. Usługa ta jest dedykowana osobom prywatnym oraz małym i średnim firmom. Pozwala niewielkim kosztem opublikować i utrzymywać własne strony www oraz bez ograniczeń korzystać z poczty e-mail.

Konta hostingowe na platformie LINUX lub WINDOWS

serwery VPS

serwery VPS
hosting VPS

Wirtualne serwery VPS — stanowią pomost między hostingiem współdzielonym, a serwerami dedykowanymi. Na pojedynczym, fizycznym serwerze firmy hostingowej, uruchamianych jest wiele (najczęściej kilka) maszyn wirtualnych.

dla wymagających funkcjonalności
przy zachowaniu korzystnej ceny

serwer dedykowany

serwery dedykowane
tanie serwery

Serwery dedykowane polegają na wynajęciu fizycznego serwera o ściśle określonych parametrach. Klient otrzymuje zasoby serwera (procesor, pamięć RAM, dyski) do wyłącznej dyspozycji.

Możliwości własnej maszyny
bez konieczności fizycznej instalacji

strony www

o WEBSERWER.pl

To przede wszystkim usługi hostingowe.

Nasza oferta obejmuje rejestrację domen
internetowych, utrzymanie stron www na:

 • serwerach współdzielonych,
 • wirtualnych serwerach prywatnych (VPS),
 • serwerach dedykowanych,

oraz firmowe konta poczty e-mail.


Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie
świadczone usługi były najwyższej jakości,
kompatybilne z często wykorzystywanymi
technologiami, komfortowe w użytkowaniu
i przede wszystkim proste w zarządzaniu


Jeśli szukasz stabilnej i pewnej platformy dla swoich danych, wypróbuj nasze pakiety.
Dajemy na to dwa tygodnie bez zobowiązań
bez ograniczeń czy ukrytych klauzul.

PLN4

Gramy fair: stawiamy jasne warunki,
stosujemy przejrzystą politykę cenową,
nie ukrywając opłat drobnym drukiem
w wielostronicowych regulaminach.
Cenimy prostotę stosowanych rozwiązań
i braku komplikacji przy codziennym korzystaniu z dostarczanych usług.


 • Nie możesz dodzwonić się
  do dotychczasowego usługodawcy?
 • Doprosić o reakcję na zaistniałe problemy?
 • Twoja strona www nie działa kolejny dzień?
 • Straciłeś wszystkie dane ?!

Nie zwlekaj dłużej! Działamy w branży IT
i na rynku usług internetowych od ponad 12 lat, przy czym utrzymanie nieustannej dostępności do tysięcy kont e-mail, serwisów internetowych oraz domen jest naszym priorytetem.

Komunikaty

Uwaga na maile z fakturą

Pojawiło się mnóstwo maili z podejrzaną zawartością o treści:
Dzień dobry
W załączniku przesyłam fakturę VAT
Proszę u siebie wydrukować i zrealizować
Pozdrawiam
Prosimy na nie uważać

Wymiana dysków

Dzisiaj (08.01.2016) w okolicach godziny 23 planujemy wymianę kilku dysków w macierzy w związku z czym nastąpi 20 minutowa przerwa w usłudze.

 

Rozbudowa macierzy

Ze względu na rozbudowę macierzy musieliśmy chwilowo wyłączyć część usług. Wznowienie usług planujemy na godz. 22.

Wszystkie Komunikaty

tłumaczenia